Jak zrobić słoik na rośliny

Jak zrobić słoik na rośliny

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego projektu, aby dodać trochę życia do swojego domu, spróbuj terrarium w słoiku. Są one niezwykle relaksujące, niedrogie i wymagają niewielkiej konserwacji. Dodatkowo możesz użyć różnych roślin, muszli lub miniaturowych figurek, aby stworzyć wyjątkowe terrarium!

Jak zrobić słoik na rośliny

Pierwszym krokiem do zrobienia terrarium w słoiku jest znalezienie odpowiedniego pojemnika. Zalecamy użycie gładkiego, przezroczystego szklanego pojemnika, takiego jak kuchenny kanister lub czysta, pusta butelka. “Przezroczyste pojemniki pomagają przechwycić wilgoć, która pomaga roślinom się rozwijać” – mówi Carr.

Gdy masz już dobrze wybrany pojemnik, czas zabrać się za sadzenie! Aby wybrać idealną roślinę do swojego słoika, weź pod uwagę rodzaj światła, jakie otrzymuje, temperaturę i wilgotność, jakich potrzebuje oraz wymagania dotyczące podlewania – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu szetland.info.

Na przykład, jeśli używasz rośliny powietrznej, która wchłania wilgoć przez swoje liście, wybierz ciepły i wilgotny klimat i zamgławiaj terrarium dwa razy dziennie, aby utrzymać wilgoć.

Alternatywnie, możesz spróbować paproci, która potrzebuje mniej światła, ale nadal wymaga wilgotnego środowiska. Jeśli planujesz użyć rośliny powietrznej, poszukaj odmiany z silnym systemem korzeniowym i otwartym baldachimem, który można uzupełnić ziemią.

Fill Your Jar with Plants and Soil

Zacznij od zebrania materiałów, których będziesz potrzebować, aby złożyć swoje terrarium. Oprócz słoika będziesz potrzebować: kamieni do drenażu, warstwy ziemi doniczkowej, rośliny powietrznej, mchu i małych kamyków.

Kamienie – na dolną warstwę drenażu (możesz chcieć umieścić rajstopy lub tkaninę nad kamieniami, aby zapobiec ich zamoczeniu). Jeśli zamierzasz użyć mchu, cienka warstwa mchu sphagnum powinna być również umieszczona na wierzchu kamieni, a kępa mchu powinna być umieszczona na wierzchu ziemi i rośliny powietrznej.

Sukulenty – na środkową warstwę Twojego słoika

Jeśli planujesz użyć sukulentów, będziesz chciał dodać więcej ziemi do słoika niż tylko to, w czym znajduje się grudka. Będziesz też musiał zakopać łodygę w ziemi przed włożeniem jej do słoika, aby nie było jej widać przez szkło.

Po wypełnieniu słoika ziemią i roślinami, możesz teraz dodać pokrywkę do słoika i uszczelnić go. Wtedy będziesz gotowy, aby zabrać swoje terrarium na zewnątrz!

Wskazówka: Jeśli nie czujesz się pewnie w obsłudze szklanego słoika, możesz zamiast niego użyć folii lub torby na kanapki. Upewnij się tylko, że jesteś w stanie utrzymać pokrywkę i słoik razem, gdy go zamykasz.

Kiedy będziesz gotowy do wyniesienia terrarium na zewnątrz, pamiętaj, aby zostawić je na słońcu na kilka godzin lub do czasu, aż dobrze wyschnie. Bezpośrednie światło słoneczne może sprawić, że terrarium stanie się gorące i wypełnione kondensacją, co spowoduje powstanie pleśni.

Aby uniknąć pleśni i grzybów, obracaj terrarium raz na kilka miesięcy. Przed schowaniem terrarium na zimę należy również wymyć wszelkie dekoracje i odkazić je.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak stworzyć adres URL obrazu
Czytaj Dalej

Jak stworzyć adres URL obrazu

Używanie adresu URL obrazu to dobry sposób na udostępnienie obrazu na swojej stronie internetowej lub koncie w mediach…
Jak zrobić słonecznik z papieru
Czytaj Dalej

Jak zrobić słonecznik z papieru

Słoneczniki są jednym z najbardziej popularnych kwiatów do wykonania z papieru. Są bardzo łatwe do stworzenia, a dzieci…
Jak zrobić z cielęcia daczę
Czytaj Dalej

Jak zrobić z cielęcia daczę

Posiadanie cielaka to satysfakcjonujące doświadczenie, ale również stresujące. Na szczęście jest nowy produkt, który sprawi, że twoje życie…
Jak zrobić wielkanocny ornament
Czytaj Dalej

Jak zrobić wielkanocny ornament

Tworzenie ozdób wielkanocnych może być świetną zabawą. Możesz dodać zabawę do obchodów Wielkanocy za pomocą ozdób wielkanocnych DIY,…