Jak zrobić kompas w Minecraft

Jak zrobić kompas w Minecraft

Używanie kompasu w Minecraft może być świetnym sposobem na znalezienie drogi powrotnej do punktu tarła. Może być również używany do tworzenia map i papieru. Jednak, aby stworzyć jeden potrzebujesz cztery sztabki żelaza, jeden pył redstone i stół do craftingu. Następnie możesz wykonać swój kompas.

Kompas może być użyty do wskazania punktu tarła, kamieni i mapy. Może być również użyty do wskazania przeciwnego kierunku. Powinieneś być jednak ostrożny, ponieważ nie będzie on działał w Netherze.

Kompasy są przydatnym narzędziem w Minecraft, ponieważ mają kilka specjalnych mechanik. Pierwszą z nich jest to, że igła kompasu będzie wskazywać na world spawn point, czyli fizyczną lokalizację, w której gracz po raz pierwszy rozpoczął grę. Nie będzie jednak wskazywać na Nether lub End, chyba że zdarzy się znaleźć lodestone. Po drugie, kompas zmienia kolor na niebieski, gdy jest połączony z lodestonem. Będzie również świecić, jeśli przejdziesz nad nim. Wreszcie, kompas nie będzie się automatycznie rozłączał z lodestonem, nawet jeśli jest fałszywy.

Aby zrobić kompas w Minecraft, potrzebujesz najpierw czterech sztabek żelaza. Umieść je w kształcie diamentu na stole do craftingu. Umieść je w środku pierwszego rzędu, trzeciego rzędu i drugiego rzędu, upewniając się, że komórki po przekątnej są puste. Następnie umieść pył z czerwonego kamienia na środku siatki do craftingu.

Będziesz musiał również użyć żelaznego kilofa i przetopić rudę żelaza na wlewki. Umieść również pył z czerwonego kamienia na środku siatki, aby wykonać kompas. Po zakończeniu produkcji kompasu, możesz go przenieść do ekwipunku, aby go użyć. Zostanie on wtedy automatycznie zatrzymany.

Jeśli chcesz stworzyć mapę, musisz stworzyć kompas. Kompas będzie wskazywał w losowych kierunkach w Netherze, a także w losowych kierunkach w End. Nie będzie jednak wskazywał na Twoje łóżko lub ekwipunek, więc musisz mieć coś innego w ekwipunku, aby wykonać mapę.

Jeśli chcesz wykonać kompas w Minecraft, będziesz musiał umieścić cztery sztabki żelaza w stole do craftingu, wraz z jednym pyłem redstone. Następnie musisz umieścić pył redstone na środku drugiego rzędu. Następnie musisz umieścić pozostałe cztery sztabki żelaza w kształcie rombu w trzecim rzędzie, upewniając się, że komórki po przekątnej siatki są puste. Na koniec musisz umieścić czerwony kamień w środku diamentu.

Kompas jest jednym z najstarszych narzędzi w Minecraft. Ma wiele zastosowań, ale najbardziej przydatnym jest to, że może wskazać twój punkt tarła. Możesz również użyć go do znalezienia drogi po świecie. Jest łatwy do craftowania i jest wiele korzyści z jego używania. Możesz nawet znaleźć skrzynię, która go zawiera.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić wałek do dashingu
Czytaj Dalej

Jak zrobić wałek do dashingu

Wykonanie wału do samochodu lub ciężarówki wymaga czegoś więcej niż tylko młotka i gwoździa. Jest to wieloetapowy proces,…
Jak zrobić laurowy wieniec na głowę
Czytaj Dalej

Jak zrobić laurowy wieniec na głowę

Wieńce laurowe zajmują szczególne miejsce w kulturze starożytnej Grecji i Rzymu. W starożytnej Grecji drzewo laurowe było poświęcone…
Jak zrobić wino z balonu
Czytaj Dalej

Jak zrobić wino z balonu

Używanie balonu do robienia wina to prosty proces. Jest to niedrogi sposób na zrobienie wina i może być…
Jak zrobić tabelę w edytorze tekstu
Czytaj Dalej

Jak zrobić tabelę w edytorze tekstu

Korzystając z narzędzi Tabela w programie Word, możesz sformatować swoją tabelę i dodać obramowania. Pasek narzędzi udostępnia wiele…