Jak zrobić ziołowy balsam

Jak zrobić ziołowy balsam

Sole ziołowe są łatwe do wykonania i mogą być stosowane w wielu różnych sytuacjach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Mogą być również świetnym prezentem, którym można podzielić się z bliskimi! Nie potrzebujesz wiele sprzętu, aby zrobić własną ziołową salve, a wszystkie potrzebne składniki są łatwo dostępne w domu lub w ogrodzie.

Jak zrobić ziołowy salve

Pierwszym krokiem w robieniu ziołowego salve jest infuzja oleju z ziołami. Jest to proste i może być wykonane przy użyciu pieca lub ciepła słonecznego – fragment ten jest twórczością ekspertów strony zabiegi-estetyczne.com.pl. Możesz użyć któregoś z następujących ziół do zaparzenia oleju: kombuczy, nagietka, platana, dzikiej róży, szałwii i tymianku.

Gdy zioła będą się gotować przez 3-4 tygodnie, możesz wymieszać olej z woskiem pszczelim i dodać kilka kropli olejków eterycznych, aby stworzyć swój balsam. Po schłodzeniu, można je przechowywać w hermetycznych pojemnikach lub słoikach i będą one trwały przez rok lub dłużej.

Wosk pszczeli czyni wspaniały dodatek do twojego domowego salve, ponieważ pomaga stworzyć barierę dla skóry i wchłania się w nią, czyniąc ją bardziej nawilżającą. Ilość wosku pszczelego, którego używasz, zależy wyłącznie od Ciebie i może być dostosowana do Twoich preferencji.

Połącz olej, wosk pszczeli i kilka kropli olejków eterycznych w podwójnym kotle lub innym naczyniu, w którym możesz bezpiecznie stopić wosk. Delikatnie podgrzewaj mieszaninę, aż wosk pszczeli całkowicie się rozpuści, a następnie przelej do małych słoików lub puszek. Możesz dostosować konsystencję w trakcie pracy, dodając więcej lub mniej wosku i oleju, w zależności od tego, jak twardy lub miękki ma być twój salve.

Swoje salve możesz przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu do 2 lat. Możesz również przedłużyć okres przydatności do spożycia, mieszając kilka kropli oleju z witaminą E w końcowym salve przed zapakowaniem.

Jak zrobić ziołowy salve

Nie potrzebujesz wielu narzędzi ani sprzętu, aby zrobić swój własny domowy ziołowy salve, a jedynym składnikiem, którego potrzebujesz jest wosk pszczeli lub wosk carnauba dla wegan. Następnie możesz wybrać z szerokiej gamy olejków i kombinacji ziół, aby stworzyć swój własny leczniczy balsam.

Ten przepis na ziołowy salve zawiera kombinację ziół, które łagodzą drobne podrażnienia i promują szybką regenerację tkanek. Połączenie komosy, nagietka i platana jest szczególnie korzystne w przypadku wysypek i oparzeń.

Kiedy infuzyjesz swoje zioła z olejem, możesz pozwolić, aby salve siedziało na słonecznym parapecie lub pod gorącym słońcem przez kilka tygodni, aby pozwolić olejowi nabrać zapachu i koloru ziół. To da ziołom czas na zadziałanie ich magii na Twojej skórze, a także pomoże zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów, które mogą zepsuć Twój salve.

Kiedy przychodzi czas na zrobienie własnego balsamu, musisz po prostu zmieszać olej z kilkoma uncjami wosku pszczelego (w zależności od tego, jak mocny chcesz mieć balsam) i dodać kilka kropli olejków eterycznych do wyboru. Możesz nawet użyć kilku różnych olejków eterycznych i zmieszać je razem, jak w tym ziołowym balsamie z melisy i lawendy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić solar z kaloryfera
Czytaj Dalej

Jak zrobić solar z kaloryfera

Solarne ogrzewanie powietrza to prosty i niedrogi sposób na ogrzanie pomieszczenia lub budynku przy użyciu energii słonecznej. Wszystko…
Jak zrobić sos z przecieru pomidorowego
Czytaj Dalej

Jak zrobić sos z przecieru pomidorowego

Jeśli masz przepis, który wzywa do przecieru pomidorowego, ale masz tylko puszkę pomidorów, możesz zrobić substytut przez gotowanie…
Jak zrobić sos sojowy do sushi
Czytaj Dalej

Jak zrobić sos sojowy do sushi

Sos sojowy jest jedną z najważniejszych przypraw w kuchni japońskiej, ponieważ podkreśla smak wielu potraw. Pomaga również wyeliminować…