Jak zrobić UPS z baterii

Jak zrobić UPS z baterii

Niezależnie od tego, czy szukasz zasilacza bezprzerwowego (UPS), czy też baterii zapasowej, powinieneś wiedzieć, jak to działa. UPS jest w zasadzie urządzeniem chroniącym przed przepięciami, ale z dodatkową możliwością zasilania systemu komputerowego energią elektryczną z akumulatora. Używa się go, gdy nie działa zasilanie sieciowe. Jest to pierwszy punkt odniesienia, gdy potrzebujesz mocy i jest zaprojektowany, aby utrzymać poziom mocy na tym samym poziomie, jeśli to możliwe, gdy zasilanie sieciowe jest w dół.

UPS-y są zaprojektowane tak, aby były w stanie poradzić sobie z przepięciami i spadkami zasilania sieciowego, dlatego funkcja baterii musi być w stanie szybko reagować. Po przywróceniu zasilania, UPS wykorzysta zasilanie komercyjne do ładowania baterii. Chociaż działa to dobrze, należy pamiętać, że bateria UPS nie będzie w stanie utrzymać obciążenia przez dłuższy czas.

Wiele zasilaczy UPS wykorzystuje dwie baterie w konfiguracji 24 V. Ten typ jednostki będzie miał złącze rozszerzenia baterii, aby umożliwić dodanie większej baterii w razie potrzeby. Chociaż ta metoda jest łatwa, może być trochę kłopotliwa, aby dobrze naładować akumulator kwasowo-ołowiowy. Ważne jest, aby zrozumieć, jaki typ baterii wykorzystuje UPS, aby pomóc określić, jak długo komputer i inne urządzenia mogą pracować, zanim trzeba będzie je naładować.

Niektóre akumulatory wykorzystują ogniwo żelowe, które jest standardowym typem ogniwa, które będzie stosunkowo tanie. Ogniwa żelowe nie przeciekają i mają dobrą wydajność w stosunku do ceny. Wadą ogniw żelowych jest to, że nie radzą sobie zbyt dobrze z pęcherzykami gazu. Pęcherzyki gazu mogą uszkodzić elektrolit znajdujący się obok płyt akumulatora, zmniejszając jego pojemność. Jednak ten typ baterii może działać dłużej niż inne rodzaje akumulatorów.

Innym rodzajem zasilacza UPS jest zasilacz bezprzerwowy, który wykorzystuje falownik do ciągłego ładowania i zasilania komputera z baterii. Większość zasilaczy bezprzerwowych używa małego falownika, gdy zasilanie jest przerwane, a następnie przełącza się z powrotem na normalne zasilanie po jego przywróceniu. Pozwalają one również na udział wielu źródeł zasilania prądem stałym w procesie ładowania. Ten typ jednostki jest świetną opcją dla tych, którzy szukają stabilnego źródła zasilania.

Jeśli szukasz zapasowej baterii, musisz mieć pewność, że dostaniesz taką, która ma pojemność baterii co najmniej 20% większą niż urządzenie, które zasilasz. Oznacza to, że jeśli masz laptopa, będzie on mógł pracować przez około 10 minut, zanim będziesz musiał wymienić baterię. Jeśli masz komputer stacjonarny lub większy serwer, możesz rozważyć zakup systemu podtrzymania bateryjnego, który ma więcej niż wystarczającą pojemność do zasilania komputera.

Zazwyczaj bateria wymieniana przez użytkownika pozwala zaoszczędzić około 100-150 dolarów. Jednak bateria wymieniana przez użytkownika nie będzie działać tak długo jak fabrycznie zamknięta bateria kwasowo-ołowiowa. Akumulatory z czasem ulegają degradacji, więc mogą wymagać częstszej wymiany.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić afrykańskie warkocze w domu
Czytaj Dalej

Jak zrobić afrykańskie warkocze w domu

Niezależnie od tego, czy jesteś nastolatką czy dorosłą, afrykańskie warkocze są świetną fryzurą, którą możesz dodać do swojej…
Jak zrobić przypis w edytorze tekstu
Czytaj Dalej

Jak zrobić przypis w edytorze tekstu

Korzystając z programu Microsoft Word, można łatwo dodać przypisy do dokumentu. Przypisy są przydatne, ponieważ mogą wyjaśniać treść…
Jak zrobić czekoladę w domu
Czytaj Dalej

Jak zrobić czekoladę w domu

Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić kilka tabliczek czekolady, trufli, czy nawet ciasteczek, zrobienie domowej czekolady jest bardzo…
Jak zrobić górny warkocz
Czytaj Dalej

Jak zrobić górny warkocz

Niezależnie od tego, czy jesteś wytrawnym stylistą, czy po prostu chcesz spróbować czegoś nowego, możesz uzyskać efektowny wygląd…